Entuzjaści XRP próbują zmusić Biały Dom

3.1.2021 | 07:35

Entuzjaści XRP próbują zmusić Biały Dom do założenia kombinezonu SEC.

Długie starania społeczności mają nadzieję na uzyskanie oficjalnej odpowiedzi Białego Domu.

Ponieważ ceny gwałtownie spadają, a Ripple przygotowuje się do sądu, grupa entuzjastów XRP zebrała się wokół petycji, która może wymusić oświadczenie Białego Domu w sprawie niedawnego pozwu SEC, w którym Ripple przeprowadził niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych.

Petycja złożona na stronie internetowej We the People prowadzonej przez Biały Dom, zatytułowana „We the People ask Bitcoin Lifestyle the federal government to deem XRP, the virtual currency, a currency“, przekroczyła już 10.000 podpisów.

Stworzona przez administrację Obamy w 2011 roku, My Ludzie pozwalają użytkownikom na tworzenie petycji, które po osiągnięciu 100,000 podpisów w ciągu 30 dni, spowodują oficjalną odpowiedź Białego Domu. Podczas gdy wiele z petycji jest poważnych, na platformie pojawiło się więcej niż jedno skowronek:

Jedna z najbardziej znanych petycji wzywała do budowy Gwiazdy Śmierci

Petycja XRP, stworzona przez „J.W.“, wzywa SEC do „zaprzestania“ swojego „frywolnego“ pozwu, powołując się na wcześniejsze ustalenia FinCEN, że XRP jest walutą. Petycja odnosi się również do gwałtownie pogarszającej się sytuacji rynkowej XRP, którą Joshua Frank z TheTIE nazwał „trzecim największym upadkiem wszechczasów“, jak również do „setek tysięcy zwykłych Amerykanów“, którzy „ponoszą nieodwracalne szkody i straty“.

Limit rynkowy XRP spadł o 93% ze 137B do poniżej 10B. To sprawia, że wartość upadku XRP jest większa niż Enron i Worldcom.

Chociaż nie jest to bankructwo, XRP jest faktycznie trzecim największym upadkiem w historii, po Lehman Brothers i Washington Mutual.
– Joshua Frank (@Joshua_Frank_) 30 grudnia 2020 r.

Wysiłki związane z petycją przychodzą, gdy Ripple przygotowuje się do lutowej konferencji przygotowawczej, pierwszej z tych, które mogą okazać się długim i kontrowersyjnym procesem prawnym. Po złożeniu przez SEC pozwu 22 grudnia, liczba głównych giełd, które wycofały XRP z listy, nadal rośnie, a Ripple wydał oświadczenie zachęcające inwestorów i prasę do oczekiwania na wysłuchanie strony firmy przed wyciągnięciem jakichkolwiek wniosków.

W miarę jak proces prawny posuwa się naprzód, sygnatariusze petycji mają niewiele możliwości. Powiedział jeden redaktor:

„Czuję, że mógłbyś zdobyć milion podpisów i nic by to nie dało“. W związku z tym, podpisałem ją.“

BTC

Kommentare sind geschlossen